تبلیغات
بهترین ها در ممتاز وب - مقایسه دو ثروتمند مشهور ایرانی
 
بهترین ها در ممتاز وب
بهترین ها در اینجا
صفحه نخست                 تماس با مدیر                    پست الکترونیک                   RSS                  ATOM
نظرات ()
نوشته شده توسط مهسا در تاریخ چهارشنبه 2 بهمن 1392

به گزارش برترین ها، هفته نامه حاشیه به بهانه دستگیری بابک زنجانی، زندگی مالی او را با پولدارهای استخوان دار مقایسه کرده است. تفاوت طرز پولدار شدن زنجانی و عسگراولادی نشان می دهد یک جای کار می لنگد.  

دستگیر که شد واکنش ها متفاوت بود. عده ای خوشحال شدند و گفتند یکی از رانت خواران دانه درشت بازداشت شده و لابد به تخلفات مالی اش رسیدگی می شود. عجیب آن بود کسانی از دستگیری اش ناراحت شدند که از برخورد با صاحبان سرمایه و کارآفرینان اما در این میان خیلی ها دو به شک بودند که باید از دستگیری اش خوشحال باشند یا ناراحت. خیلی ها مطمئن نبودند که بابک زنجانی، همان جوان میلیاردر معروف که اسمش در سال های اخیر نقل محافل شده بود، سرمایه دار و کارآفرین است یا رانت خوار و مفسد اقتصادی و دستگیری اش برخورد نادرست با ثروتمندان و صاحبان سرمایه است یا برخورد درست و عادلانه با متخلفان عرصه اقتصاد. بابک زنجانی، همان ثروتمند جوان چند هزار میلیاردی معروف، نامی است که این روزها زیاد شنیده می شود و خیلی ها بر سر اینکه بازداشت او از سوی قوه قضاییه، اقدام درستی بوده یا نه با هم اختلاف نظر دارند. اما سوال اصلی آنجا مطرح می شود که با رجوع به سابقه فعالیت اقتصادی زنجانی، اینکه کارش را از کجا شروع کرده، با چه کسانی خط و ربط داشته و از سوی چه کسانی احتمالا حمایت شده، بپرسیم که آیا واقعا می شود بابک زنجانی را سرمایه دار و کارآفرین دانست یا آنکه حجم رانت و رانت خواری و سفارش بازی در فعالیت های اقتصادی او آنقدر هست که قبل از سرمایه دار دانستنش، او را رانت خوار و مفسد اقتصادی بشناسیم. حالا بعد از بازداشت بابک زنجانی از سوی قوه قضاییه و بعد از همه اما و اگرها بر سر درست یا نادرست بودن این بازداشت، تلاش کردیم بگوییم فعال اقتصادی بودن از نوع بابک زنجانی چه فرقی با فعال اقتصادی بودن از نوع اسدالله عسگراولادی و امثال او دارد و چرا بابک زنجانی همچون عسگراولادی، پیرمرد ثروتمند قدیمی، تنها یک سرمایه دار یا فعال اقتصادی شفاف و پاک دست و قابل دفاع نیست.


یک شب در برابر 70 سال

اسدالله عسگراولادی

شروع کار

فعالیت اقتصادی را از بازار و 13-12 سالگی شروع کرد. اولین حقوقی که در دوره شاگردی گرفت روزی دو ریال بود.کارمندی

سال های بعد از آن و پس از اتمام تحصیل، کارمند بود و در شرکتی کار می کردکه فعالیتش در زمینه صادرات بود. می گوید از همانجا به کار در عرصه صادرات علاقمند شده بود.

کارت بازرگانی

با وجود آنکه سنش کم بود، بعد از مصاحبه با رئیس اتاق بازرگانی توانست کارت بازرگانی بگیرد. دو سال بعد با قسط حجره ای به مبلغ چهار هزار تومان خرید و رشته خشکبار را انتخاب کرد. صادرات را از صفر با صادرات زیره شروع کرد و قسطی پنج تن زیره خرید.

دستش در جیب خودش است

اولین انبارش را در خیابان تختی تهران خرید و کارخانه زیره حساس را در مشهد تاسیس کرد که این کارخانه هنوز هم فعالیت می کند و آنقدر سابقه فعالیت شفاف دارد که در مبادلات زیره در جهان اثرگذار است. هیچ وقت از رانت و امکانات دولتی استفاده نکرد. همیشه می گویدکه از گرفتن وام ها و تسهیلات بانکی هم پرهیز می کند و تنها با دارایی و سرمایه خودش کار می کند.

اعتبار شخصی

چندین سال بعد صادرات پسته و کشمش را به کارش اضافه کرد و چون این کار سرمایه سنگینی می خواست، به اعتبار خوش حسابی اش از بازار نسیه جنس برمی داشت و پول آن را پس از فروش پرداخت می کرد.

کمک به بازار برای بهبود وضع کسب و کار

16 سال عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران ونایب رئیس اتاق بود و هنوز هم است. در طول 54 سال تجارت، در ایران 10 کارخانه دارد که همچنان فعالیت می کنند. حوزه اصلی کار او از همان اول آغاز تا هم اکنون واردات و صادرات بوده است. هیچ وقت در فعالیت اقتصادی از این شاخه به آن شاخه نپرید و وارد حوزه های شبهه برانگیز و عجیب و غریب نشد.

اهل سادگی

ساده زیستی و عادی بودن همیشه برایش ارزش بوده است. در هیچ عکسی در کنار هواپیمای شخصی یا اتومبیل گرانقیمت دیده نمی شود، ساده می پوشد، ساده می گردد و اگرچه می گوید که ثروتمند است اا هرگز فخرفروشی حاصل از ثروت که در عرف عام مردم، ویژگی «نوکیسه» های اقتصادی است در عسگراولادی دیده نمی شود.

به عکس و رسانه علاقه ای ندارد

هیچ وقت شیفته عکس و خبر و مصاحبه نبود و نیست. همیشه می گوید من یک تاجر معمولی هستم. اگرچه همیشه شناخته شده بوده، اما این شناخته شده بودن نه به خاطر شهرت طلبی و تلاش برای پر رنگ شدن در رسانه ها بلکه به دلیل فعالیت طولانی مدت و قدمت دار اقتصادی اش در عرصه واردات و صادرات است.

همیشه عسگر اولادی بوده

هیچ وقت انگج و برچسب مفسد اقتصادی و رانت خوار به او نچسبید. نامش در حاشیه هیچ پرونده تخلف مالی و فساد اقتصادی شنیده نشد. هیچ وقت مورد اتهام یا تحت پیگرد قضایی قرار نگرفت. همیشه یکی از ثروتمندترین افراد ایران و در عین حال یکی از بی حاشیه ترین هایشان بوده است.


بابک زنجانی

شروع کار

در بازار سکه و طلاکارش را شروع کرد و کارگاهی داشت با 20-15 کارگر. نقره و طلا را می خرید و پس از ساخت آنها را می فروخت.

دلالی

از طلاسازی و کسب به معنای عرفی آن فاصله گرفت. وارد خرید و فروش و دلالی سکه، طلا و ارز شد. کارگاه طلاسازی اش را فروخت و با پول آن به خرید و فروش ارز روی آورد.

رانندگی و رفاقت

پس از پایان دوره سربازی که به گفته خودش در آن دوره راننده رئیس بانک مرکزی بود، توزیع کننده دلار در بازار شد و روزانه 20 میلیون دلار در بازار توزیع می کردو حول و حوش 17 میلیون تومان دستمزد می گرفت. با سرمایه 800 میلیونی حاصل از توزیع دلار وارد صادرات سالامبور شد.از بیت المال استفاده می کند

س از ورشکستگی در تجارت سالامبور و دو سال تحمل زندان، از ورشکستگی خلاص شد، در کیش کارخانه لوازم آرایشی سورینت را تاسیس کرد و شرکت های واردات و صادرات در ترکیه راه انداخت. از همانجا که می گوید راننده مرحوم نوربخش بوده و در بازار ارز توزیع می کرده تا آشنایی و همکاری اش با قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) و وزارت نفت و تامین اجتماعی، همه وهمه با شبهه و شائبه رانت خواری و استفاده از رانت و امکانات دولتی همراه است.

همسایه ها یاری کنید

در امارات موسسه مالی و اعتباری تاسیس کرد. هواپیمایی قشم ایرلاین ویک ایرلاین در ترکیه خرید. با کمک سفیر تاجیکستان در ایران و رئیس جمهور این کشور، در تاجیکستان بانک خرید و برای انتقال پول قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) و زیر مجموعه های وزارت نفت از خارج، ال سی های مدت دار باز کرد.

همیشه به دنبال منافع شخصی

مسیر فعالیت های اقتصادی اش پیچ در پیچ و خیلی جاها غیرقابل ردگیری است. از خریدو فروش طلا و ارز شروع کرد، وارد تجارت و صادرات و واردات شد، بانک زد، هواپیمایی خرید، برای ساخت فیلم های سینمایی پول داد، در وزارت نفت وتامین اجتماعی سروکله اش پیدا شد و در نهایت وارد عرصه ورزش شد و برای خودش باشگاه خرید، عرصه ای که خیلی ها آن را بهترین جا برای پولشویی و گم کردن رد پول های مسئله دار می دانند.

اهل نمایش

ساعت 100 میلیون تومانی به دست می بندد، در جت شخصی اش عکس می اندازد، دفتر شخصی عریض و طویلش در سورینت مجلل است و بروز و ظهور ثروتمند بودنش به چشم می زند. نمایش ثروت و اعلام سرمایه دار بودن در انظار عمومی از علاقمندی هایش است.

می میرد برای شهرت

عاشق شهرت است. این را می شود از مصاحبه های پی در پی اخیرش با رسانه های داخلی و حتی خارجی و از عکس های متعددی که از خودش با این و آن منتشر می کند، فهمید. همچنین چند وقت قبل بود که مصاحبه اش با تلویزیون فارسی بی بی سی کلی سروصدا راه انداخت و عکس های او با شخصیت های مختلف، بارها در رسانه ها بازنشر داده شد.

تا حالا «ب.ز» بوده

اولین بار مخفف نامش «ب.ز» در پرونده تخلف میلیاردی شنیده شد. اتهام تخلف مالی زیاد حول و حوش او هست، از بازنگرداندن پول نفتی که فروخته به وزارت نفت تا حضور پرسروصدایش در تخلفات تامین اجتماعی دوران مرتضوی و حالا هم که از سوی قوه قضائیه بازداشت شده است.نوع مطلب : اخبار روز، عکس، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
پنجشنبه 24 مرداد 1398 04:24 ب.ظ
thanks a lot a great deal this excellent website is definitely professional in addition to informal
چهارشنبه 23 مرداد 1398 06:09 ب.ظ
whoah this blog is great i really like studying your posts.
Stay up thhe grea work! You understand, a lot of people arre searching round for this info, you could aid them greatly.
جمعه 18 مرداد 1398 02:31 ق.ظ
Excellent blog here! Also your site loads up very
fast! What web host are you using? Can I get your affiliate link to your host?
I wish my web site loaded up as fast as yours lol
یکشنبه 13 مرداد 1398 12:48 ب.ظ
We're having coffee at Nylon Coffee Roasters on Everton Park in Singapore.

I'm having black coffee, he's having a cappuccino.
He or she is handsome. Brown hair slicked back, glasses that suit his
face, hazel eyes and the most amazing lips I've seen. He could be quality, with incredible arms and also a chest that is different within this sweater.
We're standing right in front of each other dealing with our everyday
life, what we wish for the future, what we're searching for on another person. He
starts saying that she has been rejected a great deal of times.


‘Why Andrew? You're so handsome. I'd never reject you ', I believe that He smiles at me, biting his lip.


‘Oh, I wouldn't know. Everything happens for grounds right.

But identify, you would not reject me, does one Ana?' He said.


‘No, how could I?' , I replied

"So, can you mind if I kissed you right now?' he said as I get nearer to him and kiss him.

‘Next occasion don't ask, just do it.' I reply.

‘I'm keen on how you will think.' , he said.

In the meantime, I start scrubbing my high heel in their leg, massaging it slowly. ‘What exactly do you wish in females? And, Andrew, don't spare me the details.' I ask.

‘I really like determined women. Someone you never know the things they want. Somebody who won't say yes just because I said yes. Someone who's not afraid of trying new things,' he says. ‘I'm never afraid when you try something mroe challenging, especially when it comes to making interesting things in bed ', I intimate ‘And I love women that are direct, who cut in the chase, like you just did. To get
honest, that is a huge turn on.
شنبه 12 مرداد 1398 09:09 ق.ظ
Nice post. I learn something new and challenging on sites I stumbleupon on a daily
basis. It will always be useful to read content from other authors and practice something from other websites.
شنبه 5 مرداد 1398 03:08 ق.ظ
Hello there I am so delighted I found your webpage,
I eally found you by accident, while I was searching on Aol
for something else, Regardless I am here now annd wouild just like to say thanks for a remarkable post annd a all round entertaining blog (I also love the theme/design), I don’t have time to
browse it all at the moment but I have bookmarked it and also
added your RSS feeds, so when I hsve time I will be back to read a great deal
more, Please do keep up the great work.
شنبه 29 تیر 1398 12:50 ب.ظ
Magnbificent beat ! I would like tto apprentice while you amend youhr website, how could i subscribe for a
blog web site? The account aided me a acceptable deal.
I had been tiny bit aacquainted of this your broadcast offered bright clear
idea
شنبه 29 تیر 1398 06:51 ق.ظ
Index Search Villas and lofts for rental, search by region, find in minutes a
villa for rent by city, many different rooms lofts and villas.
Be impressed by the photographs and information that the site has to offer
you. The website is a center for everyone the ads from the field, bachelorette party?
Play with a pal who leaves Israel? No matter what the main reason it's important
to rent a villa for a forthcoming event or perhaps a group recreation ideal for any
age. The site is also the midst of rooms by way of the hour,
which is another subject, for lovers who are trying to find
a deluxe room equipped for discreet entertainment that has a spouse
or lover. It doesn't matter what you want, the 0LOFT website constitutes a look for you to
find rentals for loft villas and rooms throughout Israel,
North South and Gush Dan.
جمعه 28 تیر 1398 10:22 ق.ظ
thanks a lot lots this amazing site can be formal and everyday
یکشنبه 23 تیر 1398 07:23 ق.ظ
Wow! This blog looks just like my old one! It's on a totally different subject but it
has pretty much the same page layout and design. Great choice of colors!
جمعه 21 تیر 1398 02:06 ب.ظ
Do you have any video of that? I'd care to find out more details.
پنجشنبه 20 تیر 1398 06:39 ق.ظ
Hi theere everyone, it's my fjrst pay a visit at this website, andd piiece of writing is in fact fruitfujl in support
of me, keep up posting these types of posts.
جمعه 14 تیر 1398 01:00 ب.ظ
I really like your blog.. very nice colors & theme. Did you design this website yourself or did you
hire someone to ddo it for you? Plz reply as I'm looking
to construct my own blog and would like to know where u got this from.
thanks a lot
پنجشنبه 9 خرداد 1398 03:38 ق.ظ
Thank you for another fantastic post. The place else may just anybody get
that type of information in such a perfect approach of writing?

I have a presentation next week, and I'm on the look for
such information.
چهارشنبه 8 خرداد 1398 03:26 ق.ظ
Thank you for the good writeup. It in fact was
a amusement account it. Look advanced to more added agreeable from you!
By the way, how could we communicate?
شنبه 28 اردیبهشت 1398 11:46 ق.ظ
via - https://issuu.com/rsitetron/docs/favorite-car-insurance-resources-fo
I read this paragraph completely regarding the comparison of
most recent and previous technologies, it's awesome article.
https://penzu.com/p/6eaecbbb
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 10:02 ب.ظ
Greetings! I know this is kinda off topic but I was wondering if you knew where I could
get a captcha plugin for my comment form? I'm using the same blog platform as yours and I'm having trouble finding one?
Thanks a lot!
پنجشنبه 26 اردیبهشت 1398 02:24 ق.ظ
Hi! Someone in my Myspace group shared this website with us so I came to check it out.
I'm definitely loving the information. I'm book-marking and will be tweeting this to my followers!

Terrific blog and outstanding design.
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 07:02 ب.ظ
Good information. Lucky me I ran across your blog by accident (stumbleupon).
I have saved it for later!
چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 02:36 ب.ظ
You really make it seem really easy along with your presentation however I in finding this matter to be really something
that I think I'd never understand. It kind of feels too complex and extremely
huge for me. I am having a look ahead in your next put up, I will attempt to get the hold of
it!
دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 05:37 ق.ظ
You're so interesting! I do not think I've truly read through anything
like that before. So good to discover somebody with some genuine thoughts on this
issue. Seriously.. many thanks for starting this up.
This website is one thing that is required on the web, someone with some originality!
یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 10:17 ب.ظ
I've read some good stuff here. Definitely worth bookmarking
for revisiting. I surprise how much attempt you place to
make this kind of magnificent informative site.
جمعه 20 اردیبهشت 1398 04:51 ب.ظ
You actually make it appear really easy along with your presentation but I in finding this topic to be actually one thing which I believe I'd
never understand. It kind of feels too complicated and very wide for me.

I am looking ahead to your subsequent submit, I will try to get the hold of it!
جمعه 13 اردیبهشت 1398 03:09 ق.ظ
appreciate it a whole lot this amazing site is professional
plus relaxed
پنجشنبه 12 اردیبهشت 1398 07:05 ب.ظ
It's in reality a nice and useful piece of information. I'm
satisfied that you just shared this useful info with us. Please keep us informed like this.

Thank you for sharing.
پنجشنبه 12 اردیبهشت 1398 05:50 ب.ظ
Your style is really unique compared to other folks I
have read stuff from. I appreciate you for posting when you have the opportunity, Guess
I will just bookmark this site.
پنجشنبه 12 اردیبهشت 1398 08:28 ق.ظ
This piece of writing gives clear idea designed for the new
users of blogging, that truly how to do running
a blog.
پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 04:51 ب.ظ
click here - http://preview.tinyurl.com/y2eokglg
What a data of un-ambiguity and preserveness
of valuable experience on the topic of unexpected feelings.

https://v.gd/OV6CyB-
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 10:25 ق.ظ
スーパーコピー時計
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 02:59 ق.ظ
Index Search Villas and lofts for rent, search by region, find in minutes a
villa rented by city, many different rooms lofts and villas.
Be in awe of the pictures and data that they have to supply you.

The site is a center for all of you the ads in the
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : مهسا
نویسندگان
نظرسنجی
موضوع مطالب ممتاز وب ؟؟؟
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
   
تبلیغات