تبلیغات
بهترین ها در ممتاز وب - احتمالات جدید درباره هواپیمای ناپدید شده مالزی
 
بهترین ها در ممتاز وب
بهترین ها در اینجا
صفحه نخست                 تماس با مدیر                    پست الکترونیک                   RSS                  ATOM
نظرات ()
نوشته شده توسط مهسا در تاریخ سه شنبه 27 اسفند 1392

احتمالات جدید درباره هواپیمای ناپدید شده مالزی

3ee6011a-5af0-410e-b837-a8179d3ec4b5-444x333

مقام های مالزیایی، چینی و آمریکایی در جریان آخرین تحقیقات خود فرضیه های مختلفی را تاکنون درباره هواپیمای ناپدید شده خطوط هوایی مالزی عنوان کرده اند.

به گزارش صفحه شوک شبکه ایران، سقوط هواپیما در اقیانوس، حمله تروریستی، خودکشی خلبان، انحراف مسیر و چرخش هواپیما به مقصدی ناشناس توسط عامل انسانی همچون خلبان یا کمک خلبان، ربوده شدن هواپیما بوسیله دزدان دریایی و انتقام سیاسی خلبان علیه نظام حاکم مالزی از جمله احتمالات و فرضیه هایی است که تاکنون مطرح شده است.

با این وجود صدها تن از بستگان مسافران هواپیما برای نجات اعضای خانواده با آشنایی خود طی چند مراسم و نیایش دست به دعا برداشته اند و بخاطر این واقعه بی نظیر و اسرارآمیز، مردم جهان در سراسر کره زمین با اشتیاق منتظرند تا علت ناپدید شدن هواپیما روشن شود.

آخرین اخبار منتشر شده از سوی خبرگزاری ها حاکی است خلبان هواپیمای بویینگ ۷۷۷ مالزی که با ۲۳۹ سرنشین هنگام پرواز بر فراز اقیانوس ناپدید شده جزو متعصبان سیاسی و از مخالفان حکومت مالزی بوده است.

در پی انتشار این اطلاعات از سوی سازمان اف.بی.آی مأموران امنیتی به خانه این خلبان رفتند و به تفتیش اتاق ها پرداختند.

این خلبان ۵۳ ساله به نام «زهاری احمدشاه» در حال حاضر اصلی ترین مظنون به عنوان رباینده هواپیمای مسافربری مالزی مطرح شده و تنها کسی است که به گفته کارشناسان با توجه به اطلاعات فنی و آگاهی کامل، مسیر هواپیما را تعمدا تغییر داده و با فشردن کلیدهای مخصوص، ارتباط راداری هواپیما را با برج مراقبت قطع کرده است.

محققان اف.بی.آی می گویند «زهاری احمدشاه» جزء طرفداران «انور ابراهیم» سردسته مخالفان حکومتی مالزی بوده و با تعصب خاصی از وی سخن می گفته است.

تحقیقات نشان می دهد انور ابراهیم در دادگاه محاکمه شد و زهاری نیز از این ماجرا بسیار ناراحت و نگران بوده است.

طی روزهای گذشته با وجود تمامی جست وجوها از آسمان و زمین و دریا هنوز هیچ اثر و نشانه ای از هواپیما و ۲۳۹ مسافر آن به دست نیامده و اکنون نه تنها پرسش مقام ها و کارشناسان امور پروازی، بلکه همه مردم جهان این است «هواپیما در کدام نقطه از این جهان خاکی فرود آمده است؟» اما برخی کارشناسان هم ربوده شدن هواپیما را به دزدان دریایی مالزی نسبت می دهند و می گویند در این باره نیز تحقیقات مأموران امنیتی ادامه دارد و شناسایی دور افتاده ترین و گمنام ترین جزیره ها در میان اقیانوس ها آغاز شده است.

پلیس مالزی نیز پس از بررسی های خود بیان کرده، ربوده شدن هواپیما از سوی خلبان می تواند نوعی اعتراض سیاسی عجیب و غریب تلقی شود.

اطلاعات اف.بی.آی نشان می دهد احتمال دارد «زهاری» خلبان هواپیما در محاکمه جنجالی که برای انور ابراهیم برگزار شده بود، شرکت داشته که انور ابراهیم در این دادگاه به پنج سال زندان محکوم شد.

به گفته فعالان سیاسی، انور ابراهیم یک سیاستمدار کلیدی و رقیب برای حزب حاکم مالزی محسوب می شود.

منابع پلیس مالزی نیز تأیید کرده اند «احمدشاه» یک فعال سیاسی از هواداران انور ابراهیم بوده است.

انور ابراهیم، سیاستمدار مالزیایی از سال ۱۹۹۳ تا ۱۹۹۸ میلادی معاون نخست وزیر این کشور بود.

او در آغاز کارش تحت حمایت نخست وزیر وقت «ماهاتیر محمد» قرار داشت اما پس از آن انور ابراهیم به عنوان سرشناس ترین منتقد سیاست های وی شناخته شد که سرانجام در سال ۱۹۹۹ میلادی در محاکمه ای بحث برانگیز به جرم فساد مالی به شش سال زندان محکوم شد.

وی را در سال ۲۰۰۰ میلادی به داشتن روابط پنهانی با یکی از کارمندانش متهم کردند که ۹ سال زندان برایش تعیین شد.

با این حال در سال ۲۰۰۴ میلادی یعنی چهار سال بعد از زندان آزاد شد. وی همواره اتهام ارتباط با کارمندش را رد کرده و گفته این توطئه برای جلوگیری از فعالیت های سیاسی اش چیده شده است.

به گزارش مأموران امنیتی مالزی روز قبل از پرواز هواپیمای ناپدید شده طبق تصمیم قبلی باید انور ابراهیم در دادگاه حضور می یافت و خلبان هواپیمای ناپدید شده تصمیم داشت در جلسه دادگاه به عنوان تماشاچی حضور پیدا کند اما روشن نیست این خلبان در دادگاه حاضر شده یا خیر.

مأموران امنیتی می گویند این خلبان ۵۳ ساله بدون شک در ناپدید شدن این هواپیما دست داشته است.

در حال حاضر مأموران در حال تفتیش خانه این خلبان هستند.

مأموران، خانه «زهاری» را که در حومه شهر کوالالامپور واقع است جست وجو کرده اند و دو لپ تاپ را از وی یافته اند که در آن اطلاعاتی در رابطه با دستگاه شبیه ساز پرواز وجود داشته است.

شنبه گذشته نیز نخست وزیر مالزی در کنفرانس خبری رسما اعلام کرد سامانه ارتباطی مکان یابی «آکارز» هواپیما عمدا در حال پرواز از کار افتاده و این نتیجه تلاش فردی مستقر در هواپیما بوده است.

اطلاعات به دست آمده نشان می دهد هواپیما مسیر اصلی خود را دور زده و به سمت اقیانوس هند چرخیده است.

در حال حاضر جست وجوها توسط سرنشینان ۴۳ کشتی در دریا و صدها جست وجوگر از ۱۵ کشور در ۵۸ هواپیما از آسمان ادامه دارد اما تاکنون هیچ ردی از این هواپیما و ۲۳۹ سرنشین آن یافت نشده است.

اطلاعات دیگر اف. بی. آی حاکی است «زهاری» به دوستان خود گفته بود قصد دارد با برنامه ریزی در دادگاه انور که چند ساعت قبل از پروازش به چین برگزار می شد، شرکت کند.

خلبان هواپیما از همسرش جدا شده و حاصل ازدواج آنها سه کودک است ولی مأموران پلیس می گویند هنگام جست وجوی خانه این خلبان تنها یک زن جوان ناشناس در این خانه حضور داشته است.

گروهی از محققان اف.بی.آی نیز می گویند احتمال ربوده شدن هواپیما به وسیله دزدان دریایی وجود دارد که در نقطه نا معلومی پنهان شده اند.

مقام های مالزی ابتدا تصور می کردند کمک خلبان جوان این پرواز به نام «فریق عبدالحمید» ۲۷ ساله به خاطر داشتن روابط غیر اخلاقی و رفتار های عجیب و غریبش در دیگر پروازهای گذشته مظنون اصلی در ربودن هواپیما است اما اکنون نظرها متوجه خلبان ۵۳ ساله این پرواز است.

«بیل هاگان» یک خلبان «بریتیش ایرویز» درباره یکی از مسافران جوان هواپیمای پرواز کنیا می گوید: این جوان که در پرواز گاتویک به کنیا حضور داشت می خواست هواپیما را از مسیر ش منحرف کند. من در خواب بودم که متوجه شدم خلبان شروع به فریاد زدن کرده و ناگهان هواپیما هم چرخید. متوجه شدم چیزی اشتباه در حال اتفاق افتادن است. نخست تصور کردم هواپیما دچار مشکل و آسیب شده و هنگامیکه وارد کابین خلبان شدم متوجه یک مزاحم خرابکار (یعنی همین جوان) شدم، بلافاصله خطر را احساس کردم و مزاحم را روی زمین انداختم و از صفحه های کنترل هواپیما دور کردم.

او قصد داشت همه ما را به کشتن بدهد. در آن زمان هواپیما حامل ۳۹۸ مسافر بود که همسر و دو فرزند من جزء آنها بودند و من برای نجات آنها همه کار کردم و به کمک سه خدمه این جوان را به عقب راندم.

این خلبان معتقد است حادثه هواپیمای مالزی نیز همچون همان پرواز کنیا با عامل انسانی مرتبط است و ربودن آن با برنامه ریزی صورت گرفته است، البته بعدها مشخص شد این جوان «پل کفاموکونی» دچار مشکلات روانی بوده است.

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
محبوب کن - فیس نما
یکشنبه 19 خرداد 1398 04:32 ب.ظ

I am really impressed with your writing skills and also with the layout on your weblog. Is this a paid theme or did you modify it yourself? Either way keep up the excellent quality writing, it's rare to see a nice blog like this one today.
جمعه 25 فروردین 1396 12:22 ق.ظ
Please let me know if you're looking for a article author
for your blog. You have some really great articles and I think I would be a good asset.

If you ever want to take some of the load off, I'd really like to write some articles for your blog in exchange for a link back to mine.
Please blast me an e-mail if interested. Thank you!
پنجشنبه 24 فروردین 1396 05:08 ق.ظ
Nice post. I was checking continuously this blog and I'm impressed!
Very helpful info particularly the last part :) I care for such info a lot.
I was seeking this certain information for a long time.
Thank you and good luck.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ
مدیر وبلاگ : مهسا
نویسندگان
نظرسنجی
موضوع مطالب ممتاز وب ؟؟؟
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
   
تبلیغات